Am primit in urma cu cateva saptamani un colet cu trei deodorante noi, de la Nivea. Sunt trei deodorante de tip spray, in editie limitata. Pentru ca stiu ca in comunitatea mea sunt multe iubitoare ale acestui brand, m-am gandit sa va povestesc putin despre aceste deodorante.
Folosesc produse Nivea de mica. Iubesc si acum crema lor statement, cea parfumata, as recunoaste-o oriunde, pe pielea oricui. De-alungul timpului au produs o multime de produse si recunosc ca e unul din brandurile mele preferate.
Coletelul a ajuns de cateva saptamani la mine, dar nu am apucat sa va vorbesc despre deodorante. Au un ambalaj atat de colorat, incat iti vine sa nici nu le folosesti de teama sa nu se termine. Este vorba despre trei deodorante din gama Spray Fresh, intr-un ambalaj nou, de vara, foarte colorate, inspirate de natura, proaspete si fructate. Cele trei arome sunt: orange, cherry si coconut. Suna delicios, nu?

Despre deodorantele in editie limitata Spray Fresh:
Nivea Spray Fresh Orange– deodorantul Spray Nivea Fresh Orange iti improspateaza simturile cu o aroma proaspata si energizanta de portocale. Asigura protectie antiperspiranta o perioada indelungata. Se usuca rapid si asigura o prospetime intensa si o senzatie de piele curata. Imi place la nebunie mirosul de portocale, iar faptul ca deodorantul e sub forma de spray ma incanta si mai tare.

Nivea Spray Fresh Cherry– deodorantul Spray Nivea Fresh Cherry emana o aroma proaspata de cirese coapte. Protejeaza pielea subratului pe o perioada indelungata, iar pielea se simte curata si protejata. Imi place si aroma de cirese, dar inclin mai mult spre portocale.

Nivea Spray Fresh Coconut– deodorantul Spray Nivea Fresh Coconut are o aroma exotica de cocos tropical. Protejeaza pielea pe o perioada indelungata si miroase tare bine. Imi place mult si aceasta varianta.

Toate deodorantele Spray Fresh din aceasta editie limitata sunt potrivite pentru toate tipurile de piele si sunt testate dermatologic. Vin intr-un ambalaj foarte chic, colorat, catchy de 150ml si sunt sub forma de spray.
Mie in general imi plac deodorantele Nivea, am incercat de-alungul timpului destul de multe si nu cred ca a fost unul care sa ma dezamageasca.

Pretul unui deodorant este de aproximativ 13,4 RON si le gasiti deja atat in magazinele fizice, cat si online, pe diverse siteuri.
Eu sunt foarte incantata de ele, atat de aroma, cat si de rezistenta lor. Ma incanta si ambalajul acesta atat de vesel si juicy, incat cu siguranta daca le-as fi vazut pe rafturile magazinelor le-as fi pus in cos. Recomand sa le incercati, o sa va surprinda in mod placut aromele.
Voi ati incercat aceste deodorante? Cum vi se par? Astept raspunsurile voastre in sectiunea de comentarii.
Kisses
Pe acestea nu le-am incercat, dar cel mai mult imi face cu ochiul cel de cirese ❤️
LikeLiked by 1 person
Miroase tare bine ❤
LikeLike
Yammy, cred ca miros delicos, nu le-am incercat inca dar vreau macar cea cu cirese si cea cu cococ 🙂
LikeLiked by 1 person
Daaa, miros tare bine ❤
LikeLike
Ambalajele sunt tare faine, iti iau ochii. As incerca și eu aceste deodorante
LikeLiked by 1 person
Daa, chiar au ambalaje catchy ❤
LikeLike
pe acestea nu le-am incercat dar arata foarte bine….cred că mi-ar plăcea cel cu cocos
LikeLiked by 1 person
Cu siguranta ❤
LikeLike
În blogosferă le-am văzut, că la raft nu mi-au atras atenția, nu cred că le-am remarcat, că altfel le-aș fi cumpărat.
LikeLiked by 1 person
Is tare faine ❤
LikeLike
Mereu mi-a placut cum cei de la Nivea schimba “imbracamintea” si aromele deodorantelor. Intotdeauna vin cu ceva interesant. Cel cu cocos ma tenteaza!
LikeLiked by 1 person
Daa, chiar au deodorante cu multe arome ❤
LikeLike
Hmmm, pare sa miroasa delicios, mai ales cel cu cocos. Nu le-am incercat, le folosesc in general pe cele stick. Dar daca le gasesc prin magazine, cu siguranta le voi incerca.
LikeLiked by 1 person
Ma bucur sa aud asta ❤
LikeLike
Abia astept sa le incerc si eu. Macar unu din ele. Mic sa este preferatul meu de ani de zile în materie de antiperspirante .
LikeLiked by 1 person
Sigur o sa iti placa ❤
LikeLike
Nu folosesc Nivea, nu am încercat aceste produse.
Dar vara trecută am descoperit și eu două deodorante spray care îmi merg foarte bine.
LikeLiked by 1 person
Ma bucur
LikeLike
Adevărul e că deodorantele Nivea sunt preferatele mele, dar pe astea încă nu le-am încercat. Cu siguranță le adaug pe lista de cumpărături!
LikeLike
Par minunate, chiar ma gândeam sa iau și eu măcar unul din noile sortimente
LikeLike
Ambalajul colorat mă face să-mi doresc sa le testez pe toate, o sa ma uit in supermarket după ele.
LikeLiked by 1 person
Si mirosul o sa te faca ❤
LikeLike
Si eu sunt fan Nivea de mica dar de aceste spray uri nu stiam deci ma faci sa merg sa l caut pe cel Coconut. Mersi de pont!
LikeLiked by 1 person
Cu drag. E editie noua, limitata 😉
LikeLike
Apreciez produsele brandului Nivea iar aceste deodorante în ediție limitată cred că sunt o încântare.
mulțumesc!
LikeLiked by 1 person
Da, miros tare bine ❤
LikeLike
Sunt tare drăguțe, chiar îmi place sa incerc arome noi mai mereu. 😊
LikeLiked by 1 person
Ma bucur ❤
LikeLike
Imi plac deodorantele lor, dar pe acestea nu le*am încercat. Sunt sigură că ar fi pe placul meu.
LikeLiked by 1 person
Cu siguranta ❤
LikeLike
O sa ma uit dupa ele in magazine.
LikeLiked by 1 person
Supee
LikeLike
Arata foarte bine si cred ca au un miros inedit 🙂 Le voi incerca!
LikeLiked by 1 person
Daa ❤
LikeLike
Cat de faine paaar! Pe ala de portocale trebuie neaparat sa mi-l iau si eu.
LikeLiked by 1 person
Sigur o sa iti placa ❤
LikeLike
Sunt convinsă că toate cele 3 deodorante miros foarte bine, însă mie mi-a atras atenția fresh coconut. Nu contează dacă e în castron sau pe piele, pur și simplu ador nuca de cocos!
LikeLiked by 1 person
Hihi, suna bine si miroase delish😉
LikeLike
Vreau si eu neapărat sa le încerc. Sigur imi vor plăcea.
LikeLiked by 1 person
Cu siguranta!
LikeLike
Am si eu unul si intr-adevar imi palce tare mult cum miroase. Nivea mereu a fost printre preferate!
LikeLiked by 1 person
La fel ❤
LikeLike
Mi se par atat de dragalase! Eu il ador pe cel cu aroma de cocos, simt vara pe pielea mea 🙂
LikeLiked by 1 person
Toate sunt faine, eu pe cel cu portocale il prefer ❤
LikeLike
Nivea Spray Fresh Coconut este acum pe wishlist-ul meu. Multumesc pt info, de abia astept sa l miros!!
LikeLiked by 1 person
Cu drag❤
LikeLike
In ultimul timp folosesc doar deodorantele de la Nivea asa ca abia astept sa incerc si noile produse lansate
LikeLiked by 1 person
Sper sa iti placa ❤
LikeLike
Nu le-am incercat. Eu folosesc deodorat bio de obicei, mi se par mai „safe” 😀
LikeLike
Super. Fiecare cu preferintele lui 😊
LikeLike
Nu le-am incercat inca, dar cu siguranta cel cu cirese este preferatul meu. Sunt alergica la cocos si incerc sa ocolesc produsul chiar si in deodorante/uleiuri/creme
LikeLiked by 1 person
Imi pare rau sa aud asta. Poti incerca celelalte doua variante daca sunt pe placul tau 😉
LikeLike
Vreau sa îl încerc și eu pe cel cu aroma de cireșe! Cred ca miroase genial. 😍😍
LikeLiked by 1 person
Daa ❤
LikeLike
Par foarte aromate! Mi-am propus sa incerc si eu măcar un sortiment
LikeLiked by 1 person
Miros tare bine ❤
LikeLike
Tot de la ei am deodorantul pe care il folosesc acum, o sa le caut si eu pe cele din noua gama.
LikeLiked by 1 person
Ma bucur sa aud asta ❤
LikeLike
Ce parfumuri interesante au! O sa le incerc si eu, deoarece pe acestea nu le-am testat pana acum.
LikeLiked by 1 person
Ma bucur sa aud asta ❤
LikeLike
Produsele Nivea le folosesc de multi, multi ani. O sa caut si eu aceste deodorante, sigur miros demential.
LikeLiked by 1 person
Da, chiar miros extrem de bine 😉
LikeLike
Eu nu am mai folosit de mult timp produse de la Nivea dar și-a cumpărat soțul de curând un deodorant
LikeLiked by 1 person
Super❤
LikeLike
Par foarte faine aceste deodorante! Oricum, Nivea are produse foarte bune 😁L-as incerca pe cel cu cocos😍
LikeLiked by 1 person
Daa, chiar are produse bune Nivea ❤
LikeLike
Par super interesante aceste deodorante, sigur le voi incerca!
LikeLiked by 1 person
O sa iti placa ❤
LikeLike
Ce dragute sunt! Mereu mi-au placut deodorantele Nivea
LikeLiked by 1 person
Si mie ❤
LikeLike
Nu le-am incercat dar par pefecte pentru vara cu aceste arome fresh.
LikeLiked by 1 person
Daa cu siguranta!
LikeLike
Imi place mult Nivea si faptul ca mereu vin cu produse noi. Trebuie sa caut si eu aceste deodorante
LikeLiked by 1 person
Sigur o sa iti placa ❤
LikeLike
Mie imi plac tare mult produsele in editie limitata, mi se par speciale și le pretuiesc mai mult.
LikeLiked by 1 person
Daa, same ❤
LikeLike
Prefer deodorantele tip stick, nu am încercat aceste produse.
LikeLiked by 1 person
😊 sunt produse faine
LikeLike